Adres

Güllerpınarı Mah. Molla Osman Cad.15/d (Mollaosman Camisi yanı) TR 07400 ALANYA / ANTALYA

Telefon

+90532 417 80 21

+90242 512 80 21

Alanya

Alanya

08

2018

Genel

Alanya

Alanya' da gezilip görülecek tursitik yerler arasında; Alanya Kalesi, Dimçayı, Dim mağarası, Damlataş Mağarası, Kleopatra Plajı gibi yerler ilk sıralarda yer almakta. Alanya kalesinden gün batımı izlemek en güzeli olsa gerek.

Alanya, Antalyanın 120 km doğusunda yer almaktadır. Yaklaşık nüfusu 300.000 dir. Bu rakam yaz aylarında 2 milyona kadar çıkmaktadır. Tabi ki bunun nedeni yurtdışından ve yurtiçinden gelen turistlerdir. Türkiyenin turizm başkenti olarak bilinen Alanya, en çok turist çeken yerlerin baş sıralarında yer almaktadır. Hem temiz ve sıcak havası hem de yeşilliklerin arasında yer alan eşssiz sahilleri bunun en büyük nedenidir.

Alanya' da gezilip görülecek tursitik yerler arasında; Alanya Kalesi, Dimçayı, Dim mağarası, Damlataş Mağarası, Kleopatra Plajı gibi yerler ilk sıralarda yer almakta. Alanya kalesinden gün batımı izlemek en güzeli olsa gerek. Şehrin neredeyse tamamını bu şekilde görebilirsiniz. Dimçayında ise, ayaklarınızı soğuk suya sokarak yemek yemenin zevkine varabilirsiniz. Öyle ki dışarıda 40 derece sıcaklık ama siz nehrin ortasında hem yemek yiyorsunuz hem de ayaklarınızı serin suya sokarak serinliyorsunuz. Yeşilliklerin arasında olmanızda artısı. Restoranlardaki yemek ücretleri abartı değil. En ucuz yemek 15 TL den başlıyor ve 30 TL ye kadar gidiyor. Damlataş ve Dim Mağarası ise tamamen egzotik ortama sahip alanlardan. Bu mağaraları gezmek ücrete tabi. Tarihi yerler her zaman ilgi çekmiştir. Dünyaca ünlü olan "Kleopatra" plajını söylemeden geçmek olmaz. Bir çok yabancı ülke tarafından da bilinen ve sayılı pilajlar listesinde yer alan plaja, kesinlikle gitmelisiniz. Alanya' ya gelipte bu plajda yüzmemek olmaz. Plaj halka açık. Fakat bazı işletmeler kiralama yaparak şezlong ve şemsiye gibi materyalleri ücret karşılığında size kiralayabiliyorlar. En son gittiğimde 5 TL ye pazarlıkla, şezlong ve şemsiye kiralamıştım. Eğer kiralamak istemiyorsanız, havlunuzu serin kuma ve keyfinize bakın. Denizin için adeta pamuk. Hemen hemen %100 ü kum ve siz ne kadar gitsenizde derinleşmiyor. Yeri gelmişken, Alanya Kalesininde zirve kısmına ücret vererek girmeniz gerekiyor.

 


Bu yazı daha önce kez okundu.

Yorum Yaz

Adınız

Email

Yorum

0 Yorum

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

en çok okunanlar

Paketleme

Paketleme 08 Ağ, 2018

Alanya

Alanya 08 Ağ, 2018

Firma Duyuru Yazısı

Firma Duyuru Yazısı 26 Tem, 2018

Blog Kategorileri